دکوروز / نقاشی ساختمان / سیمان رنگی / سیمان رنگی ؛ سیمان رنگی استخر و سیمان رنگی برای دیوار و کف سازی، اجرای نمای سیمان رنگی | قیمت سیمان رنگی روی دیوار و کف | اجرای سیمان کاری رنگی با انواع طرح و فروش سیمان رنگی

سیمان رنگی ؛ سیمان رنگی استخر و سیمان رنگی برای دیوار و کف سازی، اجرای نمای سیمان رنگی | قیمت سیمان رنگی روی دیوار و کف | اجرای سیمان کاری رنگی با انواع طرح و فروش سیمان رنگی

سیمان رنگی ؛ دیوار ، کف و نما

اجرای نما با سیمان رنگی

قیمت سیمان رنگی

فروش سیمان رنگی

شما می توانید از این ملات رنگی برای دیوار، نما و غیره استفاده کنید. همانگونه که گفته شد، استفاده از این نما مقرون به صرفه است. اما هنگامی از مزایای آنها بهره مند می شوید و برای شما مقرون به صرفه خواهد بود که از سیمان رنگی متشکل از مواد درجه یک استفاده کنید.

به همین دلیل، برای خرید و اجرای آن باید با شرکت ها و نمایندگی های معتبردر تماس بوده و از آنها مشاوره دریافت نمایید. برای استعلام قیمت سیمان رنگی می توانید با ما و همکاران ما در تماس بوده و همچنین برای دریافت بهترین مصالح و ملات از ما مشاوره دریافت نمایید.

رنگ های سیمان رنگی

رنگ های اصلی در تولید سیمان رنگی شامل: سفید، زرد، سبز، آبی، قرمز، قهوه ای، نارنجی و مشکی هستند. هریک از این رنگ ها به غیر از رنگ سفید، دارای 7 طیف رنگ مختلف هستند و درمجموع می توان با استفاده از آنها، 56 رنگ را تولید نمود. 

علاوه براین، برخی شرکت ها با بررسی نیاز مشتری و ویژگی های محل موردنظر، رنگ های سفارشی و متناسب با این نیازها را تولید کرده و ارائه می نمایند.

ملات رنگی آماده

نوعی ملات رنگی بصورت آماده عرضه می شود. این ملات اندودکاری بر پایه سیمان بوده و برای نماهای داخلی و خارجی کاربرد دارد. این ملات نیاز به هیچ افزودنی دیگری به غیر از آب نخواهد داشت.

این ملات رنگی متشکل از مواد پرکننده، سیمان رنگی و سایر افزودنی های مجاز است. این ملات، با دارا بودن مواد پرکننده و افزونه های ویژه سبب ایجاد یک نواختی، دوام رنگی، پیشگیری از شوره شده و چسبندگی فوق العاده ای به لایه های زیرین می بخشد.

سیمان رنگی یا ملات رنگی سیمان

بطورکلی، سیمان در ایران به رنگ های سفید و طوسی تولید می شود. برای تولید سیمان رنگی از ترکیب این نوع سیمان های سفید و رنگ های معدنی فاقد اثرات شیمیایی استفاده می شود. البته می توان سیمان های به رنگ قهوه ای، قرمز و سیاه را به کمک سیمان پرتلند معمولی نیز تولید کرد.

رنگی که در سیمان های رنگی استفاده می شود معمولا در مقابل شرایط جوی یا نور پایداری دارد. همچنین به دلیل نیازهای جدید در صنعت ساختمان و میل به ایجاد تنوع بیشتر در طرح ها و نماهای ساختمانی، امروز سیمان یا ملات رنگی کاربردهای بیشتری یافته است. بنابراین، سیمان های رنگی با مقاومت استاندارد درمقابل آفتاب و سایش حاصل از آب، از لحاظ کاربرد دارای توجیه بیشتری هستند. در ادامه ی این مقاله، ویژگی ها و کاربردهای ملات سیمان رنگی را بررسی می کنیم.

نوعی ملات رنگی بصورت آماده عرضه می شود. این ملات اندودکاری بر پایه سیمان بوده و برای نماهای داخلی و خارجی کاربرد دارد. این ملات نیاز به هیچ افزودنی دیگری به غیر از آب نخواهد داشت.

این ملات رنگی متشکل از مواد پرکننده، سیمان رنگی و سایر افزودنی های مجاز است. این ملات، با دارا بودن مواد پرکننده و افزونه های ویژه سبب ایجاد یک نواختی، دوام رنگی، پیشگیری از شوره شده و چسبندگی فوق العاده ای به لایه های زیرین می بخشد.

سیمان رنگی چیست؟ و چرا سیمان رنگی؟

یکی از مصالحی که امروزه در نمای ساختمان ها بکار می رود، سیمان رنگی است. سیمان رنگی برای نمای ساختمان ها و طرح های تزئینی کاربرد دارد. این سیمان از ترکیب رنگ های معدنی شیمیایی بی اثر به سیممان سفید حاصل می شود. در ادامه، با جزئیات بیشتری در این مورد آشنا می شوید.

ترکیبات تشکیل دهنده سیمان رنگی

برطبق استاندارد، رنگ دانه های موجود در سیمان رنگی به منظور تولید ملات رنگی فلزات رنگی بکار رفته اند. خصوصیات سیمان های رنگی توسط این استاندارد مشخص می شوند.

در اغلب موارد، به منظور ایجاد رنگ های موردنظر، رنگدانه های متعددی با یکدیگر ترکیب می شوند. مطابق با استانداردها، معمولا به میران 5 تا 10 درصد وزن سیمان، رنگدانه به سیمان سفید اضافه می شود. استفاده از رنگ دانه های کربنی به منظور بدست آوردن رنگ های تیره، غیرمجاز است. 

هر رنگ با یکی از مواد رنگی متداول بدست می آید. مثلا برای رنگ های زرد، قرمز، سیاه و قهوه ای از اکسید آهن استفاده می شود. رنگ سبز از اکسید و هیدروکسید کرم حاصل می شود. برای رنگ های آبی، از آبیس کبالت و برای رنگ سورمه ای از اولترامارین استفاده می شود. برای رنگ زرد از گل اخرا و رنگ سیاه از دوده و رنگ قهوه ای از کهربای خام و سوخته برای رنگ قهوه ای استفاده می شود. همچنین به منظور تولید رنگ سفید، از اکسید تیتانیوم استفاده می شود.

سیمان رنگی ؛ ویژگی و مزایای اجرای آن

 • ملات سیمان رنگی، چسبندگی بسیارزیادی به سطوح زیرین دارد و قابل اجرا برای انواع سطوح سیمانی و بتنی است.
 • درمقابل رطوبت و نور خورشید، از ثبات مناسبی برخوردار است و ترک نمی خورد و پوسته پوسته نمی شود.
 • سازگاری کاملی با محیط زیست دارد.
 • تنوع رنگی بسیارزیادی دارد.
 • دارای دو نوع سیمان پایه سیاه و سفید است.
 • ضخامت آن اندک اما مقاومت آن بالاتر از سیمان های معمولی است و یک سطح صاف و یکدست و بدون درز را به ارمغان می آورد.
 • به کمک این ملات، می توان سطوح را با تراز یک میلیمتر ترازبندی کرد.
 • قیمت مقرون به صرفه ای دارد.
 • در مدت زمان کوتاهی اجرا می شود و با ضخامت 1 الی 4 میلیمتر درطول یک مرحله قابل اجرا است. 
 • پس از پایان یافتن دوره کیورینگ، نمای ساختمان دارای خاصیت آب گریزی و غبارگریزی می شود.

سیمان رنگی ؛ موارد استفاده و کاربردها

 • سیمان رنگی در مکان های مختلف استفاده می شود و کاربردهای فراوانی دارد.
 • در بتن های اکسپوز و انواع ملات ها قابل استفاده است.
 • کاربردهای زیادی در ایجاد طرح های تزئینی و تولید ملات های بندکشی و ایجاد هماهنگی بیشتر با رال رنگ بر سطوح مختلف در نمای ساختمان ها دارد.
 • در اماکن عمومی از مالت رنگی برای ایجاد سطوح رنگی استفاده می شود.
 • در ملات بندکشی قابل استفاده است. با اضافه کردن پودرهای رنگی اضافه یا سیمان رنگی،‌ هماهنگی بیشتر با سطح رویه ایجاد می شود. در این صورت، باید پودرهای رنگی مجاز و قابل استفاده در ملات را بکار برد.
 • در نمای ساختمان ها بصورت نماسازی بتنی به کمک ورق های نازک جداکننده به نام قالب فرعی در میان قالب اصلی نما و بتن داخلی معمولی در حدود 2 سانتی متر سبب ایجاد فاصله می شود. این فضا در هنگام بتن ریزی معمولی به کمک سیمان رنگی، ماسه و شن پر می شود و به مرور با تکملی فرایند بتن ریزی، قالب فرعی به سمت بالا کشیده شده تا دو نوع بتن تلفیق گردد. سبب افزایش عمر بتن می شود.
 • بعنوان کف سازی و کف پوش برای داخل ساختمان، برخی پارک ها و پیاده روها کاربرد دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Open chat
Powered by

Powered by Decorooz.com