بلاگ دکور کفدکور کف

خرید و انتخاب کفپوش و کاغذ دیواری متناسب در دکوراسیون داخلی منزل

خرید کفپوش و کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل

کفپوش: گذشت زمانی که برای خریدن پارکت و کاغذدیواری به یک مغازه سر می‌زدید و مدلی مطابق سلیقه‌تان انتخاب می‌کردید. این روزها آنقدر تنوع طرح‌های کاغذدیواری، رنگ‌ها و مدل‌های پارکت‌های چوبی و لمینت زیاد شده که به این راحتی‌ها نمی‌توانید تصمیم بگیرید. حتی گاهی با وجود اینکه می‌دانید باید سراغ چه مدلی بروید وقتی با تنوع طرح‌ها و رنگ‌ها مواجه می‌شوید دست و پای‌تان را گم می‌کنید و نمی‌توانید تصمیم بگیرید. به یاد داشته باشید برای یک خرید مناسب همواره باید تصویر کلی از فضای داخلی خانه‌تان را در ذهن داشته باشید.
جالب است بدانید این روزها شرکت‌هایی هستند که سعی دارند تمام متریال‌هایی که تولید می‌کنند سازگار با چرخه محیط زیست باشد و به طبیعت بازگردد. شرکت دکوروز سال‌هاست به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند. این گروه عرضه کننده پارکت لمینت های مختلف در مدل و طرح های گوناگون است. در ادامه  می خواهیم از تجربات این شرکت استفاده کنیم و به شما بگوییم برای انتخاب کاغذدیواری، پارکت چوبی و لمینت چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشید.

نکاتی که باید در رابطه با کاغذ دیواری بدانید

به گفته کارشناسان کاغذدیواری به دلیل تنوع طرح‌ها و رنگ‌هایی که دارد برای ایجاد خطای دید در فضای داخلی خانه بسیار تاثیرگذار است چراکه با ایجاد خطوط منظم و در راستای افق می‌توان ذهن را به دوردست‌ها سوق داد و فضا را عریض‌تر نشان داد
در خانه‌های کوچک با سقف کوتاه برای اینکه مخاطب را دچار خطای دید کنید، بهتر است کاغذدیواری با خطوط عمودی تکرارشونده انتخاب کنید. اما اگر دوست داشتید از کاغذدیواری گل بوته استفاده کنید باید نقشی را برگزینید که گل‌بوته‌هایش کم‌رنگ و با تنه‌های عمودی باشد.
به یاد داشته باشید رنگ‌ های سرد و خنثی مثل سفید، خاکستری و آبی کمرنگ فضا را بزرگ‌تر و دورتر از آنچه تصور می‌کنید نشان می‌دهد. انتخاب این رنگ‌ها قراردادی است اما فراموش نکنید برای وسیع نشان دادن فضا، روح و گرمای فضای زندگی‌تان را خنثی نکنید. طرح‌های گلدار و برجسته بهترین گزینه برای محافل گرم زندگی مثل فضای‌ نشیمن است اما به یاد داشته باشید که سنگین کردن دیوارها با کاغذدیواری‌های شلوغ به صورت گسترده و در تمام فضا صحیح نیست.

نکاتی که باید در رابطه با خرید و انتخاب کفپوش‌ بدانید

اصطلاح رایج شده پارکت در بازار کنونی به کفپوش‌های ساخته شده و برش خورده چوب طبیعی اطلاق می‌شود که در انواع مختلف solid wood وEngineered و در بازار موجود است ولی لمینت به کفپوش‌های ساخته شده از جنس HDF گفته می‌شود که مخفف واژه high density fibreboard است.
HDF معمولا از چوب‌های برگ سوزنی و جوان تولید می‌شود که بهترین نوع چوب برای ساخت لمینت است ولی به اشتباه در اذهان عمومی این گونه عنوان می‌شود که HDF از موادی غیر از چوب یا ضایعات چوبی است.لمینت به دلیل سهولت نصب، جمع‌آوری مجدد، نگهداری و نظافت آسان بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. همچنین این کفپوش فاقد هرگونه آلرژی‌زایی است.
به گفته کارشناسان از هر نوع چوبی نمی‌توان برای ساخت پارکت استفاده کرد. همین موضوع روی قیمت‌گذاری پارکت بسیار تاثیرگذار است اما لمینت هزینه تولید کمتری دارد و با توجه به تولید از چوب که در دمای بالا به صورت پنبه درآمده و در فشار بالا فشرده و پرس می‌شود از مشخصات مکانیکی و فنی قابل قبولی برخوردار است.
لمینت در مقابل حرارت بسیار مقاوم بوده و به دلیل لایه محافظی که دارد در مقابل نور خورشید تغییر رنگ نخواهد داد. همچنین مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد. در مقابل فشار و ضربه هم مقاوم است اما پارکت چوبی از این نظر آسیب‌پذیرتر است. نظافت لمینت باید با تی نخی نمناک انجام شود. انواع شوینده‌های مخصوص لمینت در بازار موجود است که باید تی نخی در آن آغشته شود. هنگام استفاده از پارکت و لمینیت به‌عنوان کفپوش، بهتر است از قالیچه استفاده کنید تا زیبایی کفپوش بهتر دیده شود. فرش به علت وجود گل و بوته‌ها و نوع خاص رنگ آمیزی‌اش انرژی بسیار بالایی دارد و نیاز هر خانه‌ای است. به همین خاطر است در فنگ‌شویی هم بسیار به این موضوع پرداخته شده است.
منبع: chidaneh.ir

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا