بلاگ دکور کفدکور کف

چگونگی انتخاب انواع کفپوش مناسب دکوراسیون داخلی منزل

چگونگی انتخاب کفپوش مناسب دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب کفپوشی مناسب برای خانه بسیار مهم است، زیرا کفپوش علاوه بر زیبایی، نقش زیادی در راحتی و آسایش افراد خانه دارد. از نظر طراحان چیدمان خانه، کفپوش مناسب می تواند حس گرما و صمیمیت را به افراد خانه انتقال دهد. البته بیشتر اوقات، افراد برای چیدمان خانه بیشتر به وسایل تزئینی همچون پرده و مبلمان توجه می کنند در صورتی که طراحی داخلی ساختمان همچون انتخاب رنگ مناسب و زیبای دیوارها و البته کفپوش منزل بسیار اهمیت دارد.
موکت پرزدار, موکت, کفپوش سنگ, کفپوش سرامیک, کفپوش چوبی, کفپوش, پوشش کف, انتخاب کفپوش | floor-decor, floor-decor-blog | دکوراسیون ساختمان دکوروز
اهمیت پوشش کف مناسب برای خانه به اندازه ای است که می توان گفت اولین چیزی که نگاه افراد را هنگام ورود به خانه جذب می کند کف منزل است که در دیدگاه میهمان نسبت به سلیقه صاحب خانه تاثیر می گذارد. بنابراین بهتر است در انتخاب کفپوش بسیار دقت کنید و از یاد نبرید که کف را مانند پرده و مبلمان و حتی رنگ دیوارها نمی شود به راحتی تغییر داد زیرا علاوه بر هزینه، فضای خانه برای چند روزی بی سر و سامان و به هم ریخته می شود و افراد خانه هم به دردسر می افتند.
بهتر است قبل از انتخاب رنگ کفپوش ها، ابتدا نوع آن را انتخاب کنید. سعی کنید اگر هر نوع و رنگی از کفپوش را انتخاب می کنید فقط جنس مرغوب و با کیفیت آن را خریداری کنید اگرچه کفپوش مرغوب گران تر است ولی دارای دوام و عمر بسیار بالایی است.
بهتر است استفاده و کارکرد هر نوع کفپوش را قبل از خرید برای هر یک از مکان های خانه در نظر بگیرد. به عنوان مثال آشپزخانه و حمام از جمله مکان هایی هستند که باید دارای کفپوشی مقاوم و در عین حال زیبا باشند. اتاق خواب و اتاق نشیمن به دلیل رفت و آمد زیاد و نوع کاربری در این مکان ها باید کفپوشی گرم، مقاوم و قابل شست و شو داشته باشند.
1) استفاده از موکت هایی با رنگ های ملایم و پرزهای نرم گزینه مناسبی برای خانه هایی با کف ناهموار است. موکت علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به سایر کفپوش ها دارد به خانه شما رنگ، بافت و نقش می دهد و در ضمن عایقی در برار سرما و صداست. استفاده از موکت زمانی در خانه زیباتر به نظر می رسد که روی آن، قالی و قالیچه هایی در اندازه های کوچک قرار بگیرد که در این صورت خانه ای با فضایی شرقی و سنتی خواهید داشت.
موکت پرزدار, موکت, کفپوش سنگ, کفپوش سرامیک, کفپوش چوبی, کفپوش, پوشش کف, انتخاب کفپوش | floor-decor, floor-decor-blog | دکوراسیون ساختمان دکوروز
2) کفپوش های چوبی که دارای طرح و رنگ های مختلف هستند امروزه به دلیل زیبایی، کاربرد و نصب آسان و بدون استفاده از هیچ گونه مصالح، بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. علاوه بر محاسن زیاد، امکان لیز خوردن در آنها به حداقل می رسد و در صورت افتادن، فرد آسیب جدی نمی بیند. البته کفپوش های چوبی تیره گزینه مناسب تری برای خانه هستند زیرا کثیفی کمتر به چشم می آید و به گرمی و صمیمیت فضا نیز کمک می کند.
موکت پرزدار, موکت, کفپوش سنگ, کفپوش سرامیک, کفپوش چوبی, کفپوش, پوشش کف, انتخاب کفپوش | floor-decor, floor-decor-blog | دکوراسیون ساختمان دکوروز
3) با آمدن کفپوش های چوبی، استفاده از کفپوش پارکت کمتر شده است زیرا این نوع پوشش کف، لیز است و هر چند وقت یک بار باید به آن واکس مخصوص زده شود تا براق بودن خود را از دست ندهد. به هر حال پارکت هم طرفداران خودش را دارد!
4) این روزها سرامیک و سنگ به دلیل تنوع در طرح و رنگ، دوام، شست و شوی آسان و قیمت مناسب بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته و جوابگوی هرگونه سلیقه و سبکی برای چیدمان خانه است. بهتر است سرامیک و سنگ دارای رنگ های نه چندان روشن را در کف منزل نصب کنید تا در تمیز کردن آن دچار مشکل نشوید. نکته آخر اینکه هنگام شست و شوی اینگونه کفپوش ها در رفت و آمد خود احتیاط کنید تا دچار حادثه نشوید.
منبع: bartarinha.ir

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا